Доброго дня учні груп АКОФ-27, АК-25!
Сьогодні, 27.10.2021 р., відповідно до розкладу, даю матеріали до уроку №10.
Тема: Специфіка переходу від романтизму до реалізму. Романтизм у Німечині. Ернест Теодор Амадей Гофман (1776-1822).
Ми продовжуємо подорож у просторі і часі, і наступні наші заняття присвячені добі романтизму та її взаємодії з реалізмом у літературі ХІХ століття.
Романтизм у мистецтві виявив себе в найрізноманітнішіх формах та образах - від гордого самотнього бунтівника до їдкої сатиричної карикатури на людину, чи явище, від героя цлком реалістичного до фантастичної істоти.
Зрозуміти цю супкркчливу епоху та романтизм як мистецьке явище , риси якого знаходимо і в сучасній літературі, допоможе знайомство з кращими романтично-реалістичними творами.
Теорію романтизму започаткували діячи німецької культури Новаліс (1772-1801), Фрідріх Шлегель (1772-1829) та Август Шлегель (1767-1845). Романтизм у Німеччині склався раніше за інші країни й розвивася практично без впливу літератур інших країн - навпаки, сам значно вплинув на них. Німецькі романтики сприймали лозунги французьких революціонерів не як політичні, а як загальнолюдські та філософські.
Уважно роздивіться таблички:
Романтизм у Німеччині пройшов 3 етапи
Хронологічні межі кожного з етапів
Гротеск — тип художньої образності, який ґрунтується на химерному поєднанні фантастичного і реального, прекрасного і потворного, трагічного і комічного, життєподібного і карикатурного. Гротеск — найвищий ступінь комічного. Особливо яскраво виявляються сатиричні форми гротеску.
За допомогою гротеску митець створює специфічний «гротескний» світ, аномальний і дивний світ, в якому реальне та нереальне несподівано постають в органічній єдності.
Ернст Те́одор Ві́льгельм Амаде́й Го́фман (24.01.1776 Кенінсберг — 25.06.1822 Берлін) — актуальний класик німецької літератури, композитор, художник, представник романтизму.
«Гофман був чарівником, який завиграшки перетворював людей на звірів, а останніх навіть на радників пруського королівського двору...»
Генріх Гайне
«Диригент, композитор, карикатурист, декоратор, судовий радник, музичний критик, п'яничка, великий ворог вульгарності, він довів, що магія неймовірного живе поруч з нами...»
Вєніамін Кавєрін
«Глибина психологічної обсервації Гофмана межує з ясновидінням...»
Іван Франко
Прослухайте відомості життєвого та творчого шляху Е.Т.А. Гофмана:
Домашнє завдання. Опрацювати матеріал лекції. Запам'тати інформаці. В зошити виписати тези. Читати "Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер".
Для зворотнього зв'язку: annacherkay@gmail.com
До побачення. Не хворійте. Бережіть себе.
Комментариев нет:
Отправить комментарий