Страницы

 

Доброго дня учні групи АКОФ - 47!

Даю матеріали до уроку № 5,  який відповідно до розкладу відбудеться 02. 11. 2020 р.

 Тема:  Механізми встановлення ділових контактів: візуальний контакт.

  Взаємне розташування у просторі.

Завдання: Прочитати  лекцію, запам’ятати матеріал.

План

1. Візуальний контакт.

2. Взаємне розташування у просторі.


Погляд, його напрям, частота контакту очей – ще один з компонентів невербального спілкування. Напрям погляду показує спрямованість уваги співрозмовника і разом з тим дає зворотний зв'язок, що показує те, як ставиться співрозмовник до тих чи інших повідомлень. Погляд  використовується також для установлення взаємин. Коли людина прагне до встановлення більш теплих взаємин, вона шукає погляд співрозмовника. Однак якщо хтось дивиться нам в очі занадто довго, то це насторожує.

За допомогою очей передаються найточніші і відкритіші сигнали з усіх сигналів міжособистісної комунікації, тому що вони займають центральне місце на обличчі людини, при цьому зіниці поводяться цілком незалежно.

При денному освітленні зіниці можуть розширюватися і звужуватися в залежності від того, як змінюється ставлення і настрій людини від позитивного до негативного і навпаки. Коли людина радісно збуджена, його зіниці розширюються в 4 рази більше в порівнянні з нормальним станом. Навпаки, сердитий, похмурий настрій змушує зіниці звужуватися, при цьому виходять так називані «очі – бусинки» чи «зміїні очі».

Основа для дійсного спілкування може бути встановлена тільки тоді, коли ви спілкуєтеся з людиною віч-на-віч. Якщо при спілкуванні з одними людьми ви почуваєте себе затишно, то з іншими дискомфортно. Це зв'язано, головним чином, з тим, як вони дивляться на вас, яка тривалість їхнього погляду і як довго вони можуть витримати ваш погляд. Саме тому дуже важливо під час ділових бесід і переговорів контролювати вираз своїх очей.  Ваш погляд повинен зустрічатися з очима партнера близько 60-70% від усього часу спілкування. Скутий, затиснутий співрозмовник, що зустрічається з вами поглядом менш 1/3 від часу спілкування, рідко користується довірою.


Під час переговорів і ділових бесід ніколи не слід надягати темні окуляри, тому що у партнера з’являється відчуття, що його розглядають в упор.

Погляд скоса. Він використовується для передачі інтересу чи ворожості. Якщо такий погляд супроводжується злегка піднятими бровами чи посмішкою, то він означає зацікавленість і часто використовується для того, щоб притягнути співрозмовника. Якщо він супроводжується опущеними вниз бровами , похмурим чолом, чи опущеними куточками рота, то він означає підозріле, вороже або критичне ставлення.

         Найбільше нас дратують люди, які опускають повіки. Це підсвідомий жест, що є спробою людини «забрати» вас зі свого поля зору, тому, що ви йому набридли, стали нецікаві або він почуває свою перевагу над вами. При нормальній частоті моргання 6-8 разів у хвилину віка цієї людини закриваються на секунду чи більше, начебто людина моментально стирає вас зі своєї пам’яті.          Якщо людина підкреслює свою перевагу над вами, то її прикриті повіки сполучаються з відкинутою назад головоюі довгим поглядом, відомий як «зверхній» погляд. Якщо ви помітили у вашого співрозмовника схожий погляд, це означає, що ваша поведінка у нього викликає негативну реакцію і потрібно щось змінити, щоб успішно завершити розмову.

Велике значення в успішному спілкуванні має вміння мати і розвивати в собі відчуття дистанції, своєрідний етикетний окомір. Психологами вивчені дистанції, що найбільш позитивно впливають н результати спілкування при правильному їх використанні  

Інтимна дистанція - від 0 до 40-50 см. На цій відстані спілкуються найближчі люди: батьки з дітьми, закохані тощо. "Вторгнення" сторонніх в цю зону розцінюється як недоречне домагання.

Особиста дистанція - від 0,4 - 0,5 до 1,2 - 1,5 м. На цій відстані розмовляють друзі, люди, які добре знайомі і довіряють один одному.

Соціальна дистанція - від 1,2 - 1,5 до 2 м. - відповідає неформальному, товариському спілкуванню. Наприклад, на цій відстані зручно обмінюватись новинами або анекдотами з колегами по роботі.

Формальна дистанція - від 2 до 3,7 -4 м. Характерна для ділових, офіційних відносин.

Публічна дистанція - більше ніж 3.7 - 4 м - дозволяє утриматись від спілкування або обмінятися тільки деякими словами без ризику бути нетактовним.

 


 Домашнє завдання: законспектувати матеріал лекції.

Для зворотнього зв'язку: annacherkay@ gmail.com

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий