Страницы

 

Доброго дня, дорогі учні груп АК-34, АК-35!

Даю матеріали до уроку №2 з курсу "Культура добросусідства"

які відповідно до розкладу мають відбутися сьогодні, 28.10.2021 р. 


Тема:
 Дружба. Учимося знайомитися й приятелювати

Завдання. Опрацювати матеріал лекції. виписати тези. Запам'ятати інформацію

Лекція

Дружба —- взаємовідносини між людьми, засновані на довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях. Найголовніше в дружбі – це довіра і взаємодопомога. Друг завжди прийде на допомогу та ніколи не підведе.


 

Як    познайомитися з людиною,?

·          Усміхайся, усмішка допомагає зробити крок назустріч. На

усмішку люди зазвичай відповідають усмішкою;

ü   дивися на людину, із якою розмовляєш, не відвертайся

від неї;

ü    Коли вітаєшся, не треба тримати руки в кишенях, дуже

розмахувати ними чи схрещувати на грудях;

ü Починай розмову з привітання та знайомства. Не

забудь сказати, що нове знайомство тобі приємне. Далі

можна перейти до обговорення якоїсь теми («Як ти

гадаєш...», «Чи подобається тобі...»).





 

 

Правила знайомства

Етикет - слово французького походження, що означає манеру поводження. До нього відносяться правила чемності і ввічливості, прийняті в суспільстві. 

 

У кожного з вас є знайомі. Але перш ніж стати ними, вам треба було познайомитися. А чи знаєте ви, як це зробити за правилами етикету?

 Етикет – правила поведінки людей у суспільстві. Зазвичай під час знайомства люди вітаються, відрекомендовуються самі або відрекомендовують когось.

 


         Якщо ти хочеш познайомити своїх однолітків, то можеш рекомендувати їх один одному так: “Знайомтеся, будь ласка, це Артем, а це Сергій”. Кого ти назвеш першим, а кого – другим, не вважливо. Якщо серед тих, кого ти знайомиш, є дівчинка, слід відрекомендувати хлопця дівчині, а не навпаки. Наприклад: “Олено, це Іван, знайомтеся. ”

 

Ті, кого знайомлять, мають подивитися один на одного й усміхнутися. Окрім того, людина, якій когось відрекомендували, ввічливо говорить: “Дуже рада (радий) знайомству!, “Рада (радий) з вами познайомитися” або “Дуже приємно!”. Люди, яких назвали один одному, вважають себе знайомими і надалі вітаються в разі зустрічі.

Якщо одну людину відрекомендовують компанії з кількох осіб, то треба голосно й чітко вимовити ім'я цієї людини. Підводити людину й називати кожному окремо не варто.  

Знайомство може перерости в дружбу. Дружба – це стосунки між людьми, основою яких є взаємна симпатія, довіра, щирість, взаєморозуміння, спільні інтереси й захоплення тощо. Людей, які пов'язані дружбою, називають друзями.

Відоме таке прислів'я: “Людина без друзів – як дерево без коріння”. Кожна людина хоче мати друзів. Справжній друг зарадить у біді, збереже твою таємницю, допоможе в навчанні та праці.

 


Поводься з іншими так, як ти хочеш, щоб поводилися із тобою.

 

Щоб підтримувати і зміцнювати дружні стосунки, треба: піклуватися про друга, захищати його; бути готовим завжди прийти на допомогу; бути уважним до друга; уміти вислуховувати друга; зберігати спільну таємницю; уміти співпереживати і співчувати.

Якщо ти посварився зі своїм другом, подумай, чому так сталося. Намагайся не ображатися через дрібниці, умій прощати. Якщо ти винен – підійди до нього, попроси вибачення.

Дружні стосунки, що ґрунтуються на повазі, довірі, щирості, взаєморозумінні, викликають позитивні емоції, а це у свою чергу сприяє збереженню здоров'я. Якщо люди ображають один одного, псують настрій, сваряться, конфліктують, - це шкодить здоров'ю.



Вправа «Незакінчене речення»:

1.      Справжній друг ціниться тому, що...

2.      Коли друг у біді,…

3.     Бути справжнім другом означає...

Вправа «Мікрофон» :

ü Скільки може бути справжніх друзів у людини?

ü На що можна піти заради дружби?

ü Яким мав би бути ваш друг?

ü  У яких ситуаціях ніхто не є наскільки доречним, як друг?

ü  Чи вважаєте хоча б одного з ваших батьків своїм другом?













Для зворотнього зв'язку: annacherkay@ gmail.com

До побачення. Сидіть вдома, мийте руки, бережіть себе, Залишайтесь здоровими!



Комментариев нет:

Отправить комментарий